LGT World Men's Curling Championship
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
LGT World Men's Curling Championship
Mar 28 - Apr 5, 2026
|
| Draw Mar 30 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Korea Kim, C |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | ||
| Sweden Edin, N |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Korea
| Games: | 12 |
| Record: | 3W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.52 |
| PA/G: | 8.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.02 |
Sweden
| Games: | 14 |
| Record: | 12W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.97 |
| PA/G: | 5.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.51 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Korea
| Games: | 58 |
| Record: | 37W - 21L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.86 |
| PA/G: | 6.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Sweden
| Games: | 58 |
| Record: | 33W - 25L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.48 |
| PA/G: | 6.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Korea
Sweden
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















