USA Curling Junior National Curling Championships
Curling Scores
USA Curling Junior National Curling Championships
Mar 30 - Apr 4, 2026
|
| Draw Apr 3 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Megan Stopera Minneapolis, MN |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 5 | ||
| Julia Pekowitz Boston, MA |
0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6 | |||
Event Statistics
Megan Stopera
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.17 |
| PA/G: | 7.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.60 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Julia Pekowitz
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.87 |
| PA/G: | 5.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Megan Stopera
| Games: | 14 |
| Record: | 6W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.40 |
| PA/G: | 7.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Julia Pekowitz
| Games: | 14 |
| Record: | 5W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.47 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Megan Stopera
Julia Pekowitz
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Andie McDonald (Nov 1, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 1st End vs. Cheyenne Ehnes (Nov 1, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 7 in 7th End vs. Delaney Strouse (Oct 9, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 8th End vs. Kim Rhyme (Oct 10, 2025)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













