USA Curling Junior National Curling Championships
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
USA Curling Junior National Curling Championships
Mar 30 - Apr 4, 2026
|
| Draw Apr 2 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Matthew Lannoye Poynette, WI |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
| Caden Hebert Eau Claire, WI |
![]() |
1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 3 | X | 9 | ||
Event Statistics
Matthew Lannoye
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.60 |
| PA/G: | 8.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.28 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Caden Hebert
| Games: | 9 |
| Record: | 8W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.18 |
| PA/G: | 5.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.82 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Matthew Lannoye
| Games: | 13 |
| Record: | 6W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.74 |
| PA/G: | 9.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Caden Hebert
| Games: | 55 |
| Record: | 37W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.48 |
| PA/G: | 6.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
Matthew Lannoye
Caden Hebert
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















