Saskatchewan Mixed Curling Provincials
Curling Scores
Saskatchewan Mixed Curling Provincials
Mar 12 - 15, 2026
|
| Draw Mar 12 - 4:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Mitch Criton Regina, SK |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 5 | |||
| Garret Springer Regina, SK |
![]() |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | ||
Event Statistics
Mitch Criton
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.23 |
| PA/G: | 6.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Garret Springer
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.87 |
| PA/G: | 5.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mitch Criton
Garret Springer
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















