Paralympic Winter Games - Fours
Curling Scores
Paralympic Winter Games - Fours
Mar 7 - 14, 2026
|
| Draw Mar 7 - 3:35 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Korea Yang, H |
![]() |
5 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | 10 | |||
| Latvia Djacenko, S |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Korea
| Games: | 11 |
| Record: | 5W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.76 |
| PA/G: | 7.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Latvia
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 11.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.52 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Scoring Records - Season
Korea
Latvia
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Sat, Mar 7 -- 9:35am CET | |||
| GBR (Nibloe) | 2 | Final | |
| SVK (Zatko) | 9 | (7) | |
| KOR (Yang) | 10 | Final | |
| LAT (Djacenko) | 2 | (6) | |
| USA (Thums) | 7 | Final | |
| CHN (Wang) | 12 | (8) | |
| NOR (Stordahl) | 2 | Final | |
| SWE (Petersson-Dahl) | 6 | (7) | |
| GBR (Nibloe) | 2 | Final | |
| SVK (Zatko) | 9 | (7) | |
| KOR (Yang) | 10 | Final | |
| LAT (Djacenko) | 2 | (6) | |
| USA (Thums) | 7 | Final | |
| CHN (Wang) | 12 | (8) | |
| NOR (Stordahl) | 2 | Final | |
| SWE (Petersson-Dahl) | 6 | (7) |
| GBR (Nibloe) | 2 | Final | |
| SVK (Zatko) | 9 | (7) | |
| KOR (Yang) | 10 | Final | |
| LAT (Djacenko) | 2 | (6) | |
| USA (Thums) | 7 | Final | |
| CHN (Wang) | 12 | (8) | |
| NOR (Stordahl) | 2 | Final | |
| SWE (Petersson-Dahl) | 6 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













