Paralympic Winter Games - Doubles
Curling Scores
Paralympic Winter Games - Doubles
Mar 4 - 11, 2026
|
| Draw Mar 11 - 8:35 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Latvia Rozkova/Lasmans |
0 | 5 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 11 | |||
| United States Dwyer/Emt |
![]() |
4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 10 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Latvia
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.55 |
| PA/G: | 9.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
United States
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.24 |
| PA/G: | 8.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Latvia
United States
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: CF -- Wed, Mar 11 -- 2:35pm CET | |||
| China (Wan/Yan) | 9 | Final | |
| Korea (Bae/Lee) | 7 | (EE) | |
| Latvia (Roz/Las) | 11 | Final | |
| United States (Dwy/Emt) | 10 | (EE) | |
| China (Wan/Yan) | 9 | Final | |
| Korea (Bae/Lee) | 7 | (EE) | |
| Latvia (Roz/Las) | 11 | Final | |
| United States (Dwy/Emt) | 10 | (EE) |
| China (Wan/Yan) | 9 | Final | |
| Korea (Bae/Lee) | 7 | (EE) | |
| Latvia (Roz/Las) | 11 | Final | |
| United States (Dwy/Emt) | 10 | (EE) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













