Montana's Brier
Curling Scores
Montana's Brier
Feb 27 - Mar 8, 2026
|
| Draw Mar 5 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| British Columbia Tanaka, C |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
| New Brunswick Grattan, J |
![]() |
2 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
British Columbia
| Games: | 8 |
| Record: | 1W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.42 |
| PA/G: | 9.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
New Brunswick
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.16 |
| PA/G: | 6.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
British Columbia
| Games: | 35 |
| Record: | 20W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.96 |
| PA/G: | 6.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
New Brunswick
| Games: | 39 |
| Record: | 32W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.15 |
| PA/G: | 5.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
British Columbia
New Brunswick
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















