Montana's Brier
Curling Scores
Montana's Brier
Feb 27 - Mar 8, 2026
|
| Draw Mar 3 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Manitoba Calvert, B |
![]() |
3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 10 | ||
| Yukon Scoffin, T |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Manitoba
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.56 |
| PA/G: | 6.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Yukon
| Games: | 8 |
| Record: | 1W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.87 |
| PA/G: | 8.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.12 |
Season Statistics
Manitoba
| Games: | 36 |
| Record: | 27W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.41 |
| PA/G: | 5.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Yukon
| Games: | 10 |
| Record: | 9W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.62 |
| PA/G: | 4.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.79 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Scoring Records - Season
Manitoba
Yukon
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















