Montana's Brier
Curling Scores
Montana's Brier
Feb 27 - Mar 8, 2026
|
| Draw Mar 2 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Prince Edward Island Smith, T |
![]() |
1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 8 | ||
| Saskatchewan Knapp, K |
0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Prince Edward Island
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.62 |
| PA/G: | 8.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Saskatchewan
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.03 |
| PA/G: | 7.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Prince Edward Island
| Games: | 33 |
| Record: | 22W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.53 |
| PA/G: | 6.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Saskatchewan
| Games: | 46 |
| Record: | 40W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 9.12 |
| PA/G: | 5.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Prince Edward Island
Saskatchewan
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















