Montana's Brier
Curling Scores
Montana's Brier
Feb 27 - Mar 8, 2026
|
| Draw Mar 1 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Newfoundland / Labrador Gushue, B |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 8 | ||
| Ontario King, J |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Newfoundland / Labrador
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.81 |
| PA/G: | 4.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.49 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Ontario
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.10 |
| PA/G: | 7.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Newfoundland / Labrador
| Games: | 32 |
| Record: | 17W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 6.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Ontario
| Games: | 58 |
| Record: | 39W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.19 |
| PA/G: | 6.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Newfoundland / Labrador
Ontario
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















