Montana's Brier
Curling Scores
Montana's Brier
Feb 27 - Mar 8, 2026
|
| Draw Feb 27 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Ontario King, J |
1 | 1 | 0 | 3 | 4 | 0 | 2 | 0 | X | 11 | ||||
| Nova Scotia Thompson, K |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ontario
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.10 |
| PA/G: | 7.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Nova Scotia
| Games: | 8 |
| Record: | 2W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.32 |
| PA/G: | 8.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Ontario
| Games: | 58 |
| Record: | 39W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.19 |
| PA/G: | 6.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Nova Scotia
| Games: | 29 |
| Record: | 20W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.87 |
| PA/G: | 6.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Ontario
Nova Scotia
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















