Norwegian Mixed Doubles Championship
Curling Scores
Norwegian Mixed Doubles Championship
Jan 30 - Feb 1, 2026
|
| Draw Jan 31 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hauser/Sommervold , NOR |
1 | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | X | 6 | ||||
| Kjaerland/Kjaerland , NOR |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hauser/Sommervold
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 10.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Kjaerland/Kjaerland
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.09 |
| PA/G: | 13.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.69 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Hauser/Sommervold
| Games: | 25 |
| Record: | 17W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.72 |
| PA/G: | 7.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Kjaerland/Kjaerland
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.94 |
| PA/G: | 7.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.62 |
Scoring Records - Season
Hauser/Sommervold
Kjaerland/Kjaerland
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 3 -- Sat, Jan 31 -- 9:00am CET | |||
| Roen/Bura | 9 | Final | |
| Haus/Svor | 1 | (5) | |
| Kjae/Stee | 1 | Final | |
| Hoih/Hoih | 12 | (5) | |
| Kjae/Brae | 11 | Final | |
| Skje/Bren | 3 | (4) | |
| Haus/Somm | 6 | Final | |
| Kjae/Kjae | 2 | (6) | |
| Roen/Bura | 9 | Final | |
| Haus/Svor | 1 | (5) | |
| Kjae/Stee | 1 | Final | |
| Hoih/Hoih | 12 | (5) | |
| Kjae/Brae | 11 | Final | |
| Skje/Bren | 3 | (4) | |
| Haus/Somm | 6 | Final | |
| Kjae/Kjae | 2 | (6) |
| Roen/Bura | 9 | Final | |
| Haus/Svor | 1 | (5) | |
| Kjae/Stee | 1 | Final | |
| Hoih/Hoih | 12 | (5) | |
| Kjae/Brae | 11 | Final | |
| Skje/Bren | 3 | (4) | |
| Haus/Somm | 6 | Final | |
| Kjae/Kjae | 2 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












