Winter Olympics - Men
Curling Scores
Winter Olympics - Men
Feb 11 - 22, 2026
|
| Draw Feb 17 - 3:05 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Czechia Klima, L |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 3 | 9 | |||
| Germany Muskatewitz, M |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7 | ||
Event Statistics
Czechia
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.75 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Germany
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.80 |
| PA/G: | 6.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Season Statistics
Czechia
| Games: | 72 |
| Record: | 36W - 36L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Germany
| Games: | 52 |
| Record: | 26W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.49 |
| PA/G: | 7.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Czechia
Germany
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
February 27, 2026
Manitoba's Kate Cameron (Photo: Curling Canada) announced on Monday that the team will look different for the new Olympic quadrennial.
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
-
February 20, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















