Winter Olympics - Men
Curling Scores
Winter Olympics - Men
Feb 11 - 22, 2026
|
| Draw Feb 17 - 3:05 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Switzerland Schwaller, Y |
![]() |
2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | X | 9 | ||||
| Sweden Edin, N |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 4 | |||||
Event Statistics
Switzerland
| Games: | 11 |
| Record: | 10W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.18 |
| PA/G: | 5.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Sweden
| Games: | 9 |
| Record: | 2W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.43 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Switzerland
| Games: | 62 |
| Record: | 46W - 16L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 2L |
| PF/G: | 8.87 |
| PA/G: | 6.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Sweden
| Games: | 58 |
| Record: | 33W - 25L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.48 |
| PA/G: | 6.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Switzerland
Sweden
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
February 27, 2026
Manitoba's Kate Cameron (Photo: Curling Canada) announced on Monday that the team will look different for the new Olympic quadrennial.
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
-
February 20, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















