Winter Olympics - Men
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Winter Olympics - Men
Feb 11 - 22, 2026
|
| Draw Feb 16 - 8:05 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Czechia Klima, L |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||
| Canada Jacobs, B |
![]() |
1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | X | 8 | |||
Event Statistics
Czechia
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.75 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Canada
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.55 |
| PA/G: | 5.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.02 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Czechia
| Games: | 72 |
| Record: | 36W - 36L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Canada
| Games: | 52 |
| Record: | 39W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 5.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Czechia
Canada
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
February 27, 2026
Manitoba's Kate Cameron (Photo: Curling Canada) announced on Monday that the team will look different for the new Olympic quadrennial.
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
-
February 20, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















