Curling Stadium Martensville International
Curling Scores
Curling Stadium Martensville International
Feb 13 - 16, 2026
|
| Draw Feb 14 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jordon McDonald Winnipeg, MB |
0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 7 | |||
| Dylan Derksen Saskatoon, SK |
![]() |
2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 | ||
Event Statistics
Jordon McDonald
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.88 |
| PA/G: | 5.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Dylan Derksen
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.67 |
| PA/G: | 7.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Jordon McDonald
| Games: | 61 |
| Record: | 35W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.19 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Dylan Derksen
| Games: | 33 |
| Record: | 15W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 7.47 |
| PA/G: | 7.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Jordon McDonald
Dylan Derksen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















