CYCA Ray Kingsmith Memorial Bonspiel
Curling Scores
CYCA Ray Kingsmith Memorial Bonspiel
Feb 6 - 8, 2026
|
| Draw Feb 7 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rowan Helman , AB |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | X | 4 | ||
| Christina Power , AB |
0 | 4 | 0 | 7 | 1 | 0 | X | X | 12 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rowan Helman
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.74 |
| PA/G: | 18.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Christina Power
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.47 |
| PA/G: | 10.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Rowan Helman
Christina Power
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












