CYCA Ray Kingsmith Memorial Bonspiel
Curling Scores
CYCA Ray Kingsmith Memorial Bonspiel
Feb 6 - 8, 2026
|
| Draw Feb 7 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Grace Melville , AB |
![]() |
0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 5 | ||
| Brighetta Nelson , AB |
1 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 3 | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Grace Melville
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.45 |
| PA/G: | 12.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.58 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Brighetta Nelson
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.30 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Grace Melville
Brighetta Nelson
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












