CYCA Ray Kingsmith Memorial Bonspiel
Curling Scores
CYCA Ray Kingsmith Memorial Bonspiel
Feb 6 - 8, 2026
|
| Draw Feb 6 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jonathan Salter-Pedersen Calgary, AB |
2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 7 | |||
| Peyton Brasser Cochrane, AB |
![]() |
0 | 2 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jonathan Salter-Pedersen
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.71 |
| PA/G: | 8.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.52 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Peyton Brasser
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.52 |
| PA/G: | 11.72 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jonathan Salter-Pedersen
Peyton Brasser
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












