Curling Quebec Tankard Qualifier
Curling Scores
Curling Quebec Tankard Qualifier
Dec 19 - 21, 2025
|
| Draw Dec 19 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ryan Koroscil , QC |
![]() |
3 | 0 | 3 | 0 | 5 | X | 11 | ||||
| Normand Bornais , QC |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ryan Koroscil
| Games: | 3 |
| Record: | 3W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 15.00 |
| PA/G: | 6.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.88 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Normand Bornais
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.33 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ryan Koroscil
Normand Bornais
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Fri, Dec 19 -- 7:00pm ET | |||
| Trudeau | 5 | Final | |
| Maheux | 9 | (8) | |
| Thomson | 9 | Final | |
| Gilbert | 2 | (5) | |
| Koroscil | 11 | Final | |
| Bornais | 3 | (5) | |
| Gagnon | 4 | Final | |
| Bedard | 6 | (EE) | |
| Trudeau | 5 | Final | |
| Maheux | 9 | (8) | |
| Thomson | 9 | Final | |
| Gilbert | 2 | (5) | |
| Koroscil | 11 | Final | |
| Bornais | 3 | (5) | |
| Gagnon | 4 | Final | |
| Bedard | 6 | (EE) |
| Trudeau | 5 | Final | |
| Maheux | 9 | (8) | |
| Thomson | 9 | Final | |
| Gilbert | 2 | (5) | |
| Koroscil | 11 | Final | |
| Bornais | 3 | (5) | |
| Gagnon | 4 | Final | |
| Bedard | 6 | (EE) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













