Curling Ontario Women's Open Qualifier
Curling Scores
Curling Ontario Women's Open Qualifier
Dec 13 - 14, 2025
|
| Draw Dec 13 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Emilie Lovitt , ON |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | ||||||
| Cathy Auld , ON |
![]() |
4 | 0 | 2 | 0 | 2 | 3 | X | 11 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Emilie Lovitt
| Games: | 2 |
| Record: | 0W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 13.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Cathy Auld
| Games: | 2 |
| Record: | 2W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.71 |
| PA/G: | 2.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Emilie Lovitt
Cathy Auld
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Sat, Dec 13 -- 2:30pm ET | |||
| Corrado | 5 | Final | |
| Ideson | 4 | (9) | |
| Lovitt | 2 | Final | |
| Auld | 11 | (6) | |
| Langford | 2 | Final | |
| Markle | 8 | (7) | |
| Gebhardt | 2 | Final | |
| Madden | 7 | (7) | |
| Corrado | 5 | Final | |
| Ideson | 4 | (9) | |
| Lovitt | 2 | Final | |
| Auld | 11 | (6) | |
| Langford | 2 | Final | |
| Markle | 8 | (7) | |
| Gebhardt | 2 | Final | |
| Madden | 7 | (7) |
| Corrado | 5 | Final | |
| Ideson | 4 | (9) | |
| Lovitt | 2 | Final | |
| Auld | 11 | (6) | |
| Langford | 2 | Final | |
| Markle | 8 | (7) | |
| Gebhardt | 2 | Final | |
| Madden | 7 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















