Curling Ontario Men's Open Qualifier
Curling Scores
Curling Ontario Men's Open Qualifier
Dec 12 - 14, 2025
|
| Draw Dec 13 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Jordan Keon Richmond Hill, ON |
0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 5 | ||||
| Tyler MacTavish Waterloo, ON |
![]() |
3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jordan Keon
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.50 |
| PA/G: | 9.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Tyler MacTavish
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jordan Keon
Tyler MacTavish
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 7 -- Sat, Dec 13 -- 7:00pm ET | |||
| Keon | 5 | Final | |
| MacTavish | 6 | (8) | |
| Biemans | 4 | Final | |
| Mayville | 3 | (8) | |
| Inglis | 4 | Final | |
| Ferris | 5 | (8) | |
| MacDougall | 3 | Final | |
| McNamara | 9 | (7) | |
| Keon | 5 | Final | |
| MacTavish | 6 | (8) | |
| Biemans | 4 | Final | |
| Mayville | 3 | (8) | |
| Inglis | 4 | Final | |
| Ferris | 5 | (8) | |
| MacDougall | 3 | Final | |
| McNamara | 9 | (7) |
| Keon | 5 | Final | |
| MacTavish | 6 | (8) | |
| Biemans | 4 | Final | |
| Mayville | 3 | (8) | |
| Inglis | 4 | Final | |
| Ferris | 5 | (8) | |
| MacDougall | 3 | Final | |
| McNamara | 9 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















