Sun City Cup
Curling Scores
Sun City Cup
Jan 22 - 25, 2026
|
| Draw Jan 22 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Xenia Schwaller Zurich, SUI |
1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | |||
| Wrana Sundbyberg, SWE |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Xenia Schwaller
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.77 |
| PA/G: | 5.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Wrana
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.22 |
| PA/G: | 6.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Xenia Schwaller
| Games: | 88 |
| Record: | 61W - 27L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 5W - 0L |
| PF/G: | 8.37 |
| PA/G: | 5.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Wrana
| Games: | 68 |
| Record: | 37W - 31L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 4L |
| PF/G: | 7.82 |
| PA/G: | 6.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Xenia Schwaller
Wrana
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















