Sun City Cup
Curling Scores
Sun City Cup
Jan 22 - 25, 2026
|
| Draw Jan 23 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| P.N. Raju Hyderabad, IN |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
| Xiao Ming Xu Beijing, CHN |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 4 | 2 | X | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
P.N. Raju
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.46 |
| PA/G: | 11.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Xiao Ming Xu
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.37 |
| PA/G: | 7.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
P.N. Raju
| Games: | 32 |
| Record: | 12W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.74 |
| PA/G: | 8.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Xiao Ming Xu
| Games: | 76 |
| Record: | 42W - 34L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 6.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
P.N. Raju
Xiao Ming Xu
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Steffen Walstad (Aug 16, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 4th End vs. Felix Luethold (Aug 15, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 4th End vs. Joel Retornaz (Sep 25, 2025)
> 4 in 7th End vs. Lukas Klima (Aug 24, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 2nd End vs. Ross Whyte (Sep 11, 2025)
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















