USA Curling Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
USA Curling Mixed Doubles National Championship
Jan 20 - 25, 2026
|
| Draw Jan 21 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Senneker/Visnich Port Huron, MI |
![]() |
1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | X | 7 | ||
| Weldon/Franey Denver, CO |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | |||
Event Statistics
Senneker/Visnich
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.48 |
| PA/G: | 7.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.32 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Weldon/Franey
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.46 |
| PA/G: | 7.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Senneker/Visnich
| Games: | 41 |
| Record: | 24W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.53 |
| PA/G: | 7.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Weldon/Franey
| Games: | 35 |
| Record: | 18W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.52 |
| PA/G: | 8.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Senneker/Visnich
Weldon/Franey
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















