SaskTel Tankard Provincial Qualifier
Curling Scores
SaskTel Tankard Provincial Qualifier
Dec 11 - 14, 2025
|
| Draw Dec 13 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Dylan Derksen Martensville, SK |
1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 | |||
| Tyler Hartung Langenburg, SK |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Dylan Derksen
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.64 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Tyler Hartung
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Dylan Derksen
Tyler Hartung
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 7 -- Sat, Dec 13 -- 7:00pm CT | |||
| Springer | 8 | Final | |
| Hartung | 2 | (8) | |
| Derksen | 6 | Final | |
| Hartung | 7 | (10) | |
| Snow | 5 | Final | |
| Ackerman | 8 | (9) | |
| Springer | 8 | Final | |
| Hartung | 2 | (8) | |
| Derksen | 6 | Final | |
| Hartung | 7 | (10) | |
| Snow | 5 | Final | |
| Ackerman | 8 | (9) |
| Springer | 8 | Final | |
| Hartung | 2 | (8) | |
| Derksen | 6 | Final | |
| Hartung | 7 | (10) | |
| Snow | 5 | Final | |
| Ackerman | 8 | (9) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















