BC Mixed Doubles Championship
Curling Scores
BC Mixed Doubles Championship
Jan 16 - 18, 2026
|
| Draw Jan 17 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Jensen/Meister Langley, BC |
2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 7 | |||
| Loken/Tanaka Victoria, BC |
![]() |
0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jensen/Meister
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.67 |
| PA/G: | 8.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Loken/Tanaka
| Games: | 2 |
| Record: | 2W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jensen/Meister
Loken/Tanaka
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Sat, Jan 17 -- 2:00pm PT | |||
| Thor/Lare | 5 | Final | |
| Bour/Emsl | 7 | (EE) | |
| Pohl/Fent | 6 | Final | |
| Hafe/Kopy | 4 | (7) | |
| Jens/Meis | 7 | Final | |
| Loke/Tana | 8 | (EE) | |
| Horn/Hoff | 7 | 8th | |
| Belw/Belw | 2 | ||
| Woo/Wenz | 9 | Final | |
| Mall/McCr | 2 | (5) | |
| Kopy/Deng | 7 | Final | |
| McIn/Dura | 2 | (6) | |
| Thor/Lare | 5 | Final | |
| Bour/Emsl | 7 | (EE) | |
| Pohl/Fent | 6 | Final | |
| Hafe/Kopy | 4 | (7) | |
| Jens/Meis | 7 | Final | |
| Loke/Tana | 8 | (EE) | |
| Horn/Hoff | 7 | 8th | |
| Belw/Belw | 2 | ||
| Woo/Wenz | 9 | Final | |
| Mall/McCr | 2 | (5) | |
| Kopy/Deng | 7 | Final | |
| McIn/Dura | 2 | (6) |
| Thor/Lare | 5 | Final | |
| Bour/Emsl | 7 | (EE) | |
| Pohl/Fent | 6 | Final | |
| Hafe/Kopy | 4 | (7) | |
| Jens/Meis | 7 | Final | |
| Loke/Tana | 8 | (EE) | |
| Horn/Hoff | 7 | 8th | |
| Belw/Belw | 2 | ||
| Woo/Wenz | 9 | Final | |
| Mall/McCr | 2 | (5) | |
| Kopy/Deng | 7 | Final | |
| McIn/Dura | 2 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















