BC Mixed Doubles Championship
Curling Scores
BC Mixed Doubles Championship
Jan 16 - 18, 2026
|
| Draw Jan 16 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hafeli/Kopytko Kamloops, BC |
![]() |
3 | 2 | 0 | 2 | 2 | X | 9 | ||||
| Thornborough/Larence Penticton, BC |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 2 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hafeli/Kopytko
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.25 |
| PA/G: | 7.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Thornborough/Larence
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.47 |
| PA/G: | 11.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Hafeli/Kopytko
Thornborough/Larence
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Fri, Jan 16 -- 10:00am PT | |||
| Belw/Belw | 6 | Final | |
| Kopy/Deng | 8 | (8) | |
| Horn/Hoff | 6 | Final | |
| Jens/Meis | 7 | (8) | |
| Mall/McCr | 12 | Final | |
| Bour/Emsl | 1 | (6) | |
| Pohl/Fent | 6 | Final | |
| Woo/Wenz | 5 | (8) | |
| Loke/Tana | 7 | Final | |
| McIn/Dura | 3 | (6) | |
| Hafe/Kopy | 9 | Final | |
| Thor/Lare | 2 | (5) | |
| Belw/Belw | 6 | Final | |
| Kopy/Deng | 8 | (8) | |
| Horn/Hoff | 6 | Final | |
| Jens/Meis | 7 | (8) | |
| Mall/McCr | 12 | Final | |
| Bour/Emsl | 1 | (6) | |
| Pohl/Fent | 6 | Final | |
| Woo/Wenz | 5 | (8) | |
| Loke/Tana | 7 | Final | |
| McIn/Dura | 3 | (6) | |
| Hafe/Kopy | 9 | Final | |
| Thor/Lare | 2 | (5) |
| Belw/Belw | 6 | Final | |
| Kopy/Deng | 8 | (8) | |
| Horn/Hoff | 6 | Final | |
| Jens/Meis | 7 | (8) | |
| Mall/McCr | 12 | Final | |
| Bour/Emsl | 1 | (6) | |
| Pohl/Fent | 6 | Final | |
| Woo/Wenz | 5 | (8) | |
| Loke/Tana | 7 | Final | |
| McIn/Dura | 3 | (6) | |
| Hafe/Kopy | 9 | Final | |
| Thor/Lare | 2 | (5) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













