World Mixed Doubles Qualification Event
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
World Mixed Doubles Qualification Event
Jan 4 - 10, 2026
|
| Draw Jan 10 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Netherlands Tonoli/Hoekman |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 1 | 9 | ||
| Poland Walczak/Augustyniak |
0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Netherlands
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 16.30 |
| PA/G: | 3.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.75 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.74 |
Poland
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.38 |
| PA/G: | 6.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Poland
| Games: | 45 |
| Record: | 29W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.59 |
| PA/G: | 7.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Scoring Records - Season
Netherlands
Poland
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
| Draw: QF 2 -- Sat, Jan 10 -- 3:00pm GMT | |||
| Netherlands (Ton/Hoe) | 9 | Final | |
| Poland (Wal/Aug) | 4 | (8) | |
| Hungary (Udv/Tat) | 10 | Final | |
| Ireland (Bar/Par) | 4 | (7) | |
| France (Bar/Cou) | 9 | Final | |
| Austria (Aug/Rei) | 5 | (8) | |
| China (Ye/Yu) | 7 | Final | |
| Chinese Taipei (Cho/Liu) | 5 | (7) | |
| Netherlands (Ton/Hoe) | 9 | Final | |
| Poland (Wal/Aug) | 4 | (8) | |
| Hungary (Udv/Tat) | 10 | Final | |
| Ireland (Bar/Par) | 4 | (7) | |
| France (Bar/Cou) | 9 | Final | |
| Austria (Aug/Rei) | 5 | (8) | |
| China (Ye/Yu) | 7 | Final | |
| Chinese Taipei (Cho/Liu) | 5 | (7) |
| Netherlands (Ton/Hoe) | 9 | Final | |
| Poland (Wal/Aug) | 4 | (8) | |
| Hungary (Udv/Tat) | 10 | Final | |
| Ireland (Bar/Par) | 4 | (7) | |
| France (Bar/Cou) | 9 | Final | |
| Austria (Aug/Rei) | 5 | (8) | |
| China (Ye/Yu) | 7 | Final | |
| Chinese Taipei (Cho/Liu) | 5 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













