Quebec Tankard
Curling Scores
Quebec Tankard
Jan 5 - 11, 2026
|
| Draw Jan 7 - 8:15 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Peter Burgess Rimouski, QC |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | X | X | X | 3 | |||
| Julien Tremblay Levis, QC |
![]() |
2 | 3 | 0 | 3 | 0 | 3 | X | X | X | X | 11 | ||
Event Statistics
Peter Burgess
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.68 |
| PA/G: | 8.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.18 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Julien Tremblay
| Games: | 13 |
| Record: | 10W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.35 |
| PA/G: | 6.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Peter Burgess
| Games: | 29 |
| Record: | 15W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.78 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Julien Tremblay
| Games: | 44 |
| Record: | 31W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.08 |
| PA/G: | 5.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.49 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Peter Burgess
Julien Tremblay
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















