Quebec Tankard
Curling Scores
Quebec Tankard
Jan 5 - 11, 2026
|
| Draw Jan 5 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Normand Bornais Quebec, QC |
![]() |
4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | X | X | X | 9 | ||
| Ryan Koroscil Mont-Royal, QC |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | X | X | X | 2 | |||
Event Statistics
Normand Bornais
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.14 |
| PA/G: | 7.72 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Ryan Koroscil
| Games: | 7 |
| Record: | 0W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.18 |
| PA/G: | 10.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Normand Bornais
| Games: | 16 |
| Record: | 7W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.14 |
| PA/G: | 8.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Ryan Koroscil
| Games: | 48 |
| Record: | 43W - 5L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.06 |
| PA/G: | 5.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Scoring Records - Season
Normand Bornais
Ryan Koroscil
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













