Quebec Tankard
Curling Scores
Quebec Tankard
Jan 5 - 11, 2026
|
| Draw Jan 5 - 12:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Mathieu Tremblay Laval-sur-la-lac, QC |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||
| Yannick Martel Chicoutimi, QC |
2 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | X | 8 | ||||
Event Statistics
Mathieu Tremblay
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.97 |
| PA/G: | 8.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Yannick Martel
| Games: | 12 |
| Record: | 8W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.58 |
| PA/G: | 6.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Mathieu Tremblay
| Games: | 18 |
| Record: | 7W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.86 |
| PA/G: | 8.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Yannick Martel
| Games: | 38 |
| Record: | 21W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.90 |
| PA/G: | 7.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Mathieu Tremblay
Yannick Martel
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













