BC Womens Curling Championships presented by Best Western
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
BC Womens Curling Championships presented by Best Western
Dec 30 - Jan 4, 2026
|
| Draw Jan 2 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Kayla Wilson Kamloops, BC |
0 | 2 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 12 | |||
| Holly Hafeli Kamloops, BC |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 9 | ||
Event Statistics
Kayla Wilson
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.49 |
| PA/G: | 11.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.12 |
Holly Hafeli
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.82 |
| PA/G: | 8.66 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Kayla Wilson
| Games: | 35 |
| Record: | 13W - 22L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.20 |
| PA/G: | 8.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Holly Hafeli
| Games: | 34 |
| Record: | 13W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.37 |
| PA/G: | 8.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Kayla Wilson
Holly Hafeli
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













