RBC Dominion Securities Western Showdown
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
RBC Dominion Securities Western Showdown
Dec 11 - 14, 2025
|
| Draw Dec 13 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rui Wang Beijing, CHN |
![]() |
1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | ||
| Selena Sturmay Edmonton, AB |
0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 2 | X | 6 | |||
Event Statistics
Rui Wang
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.86 |
| PA/G: | 9.66 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Selena Sturmay
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.76 |
| PA/G: | 6.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Rui Wang
| Games: | 57 |
| Record: | 33W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 8.15 |
| PA/G: | 6.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Selena Sturmay
| Games: | 58 |
| Record: | 37W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.43 |
| PA/G: | 6.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Rui Wang
Selena Sturmay
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 12 -- Sat, Dec 13 -- 8:00am CT | |||
| Reese-Hansen | 7 | Final | |
| Barker | 4 | (8) ![]() |
|
| Campbell | 10 | Final | |
| Ueno | 7 | (8) ![]() |
|
| Cameron | 5 | Final | |
| Watling | 4 | (7) ![]() |
|
| Wang | 4 | Final | |
| Sturmay | 6 | (7) ![]() |
|
| Reese-Hansen | 7 | Final | |
| Barker | 4 | (8) ![]() |
|
| Campbell | 10 | Final | |
| Ueno | 7 | (8) ![]() |
|
| Cameron | 5 | Final | |
| Watling | 4 | (7) ![]() |
|
| Wang | 4 | Final | |
| Sturmay | 6 | (7) ![]() |
| Reese-Hansen | 7 | Final | |
| Barker | 4 | (8) ![]() |
|
| Campbell | 10 | Final | |
| Ueno | 7 | (8) ![]() |
|
| Cameron | 5 | Final | |
| Watling | 4 | (7) ![]() |
|
| Wang | 4 | Final | |
| Sturmay | 6 | (7) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
February 27, 2026
Manitoba's Kate Cameron (Photo: Curling Canada) announced on Monday that the team will look different for the new Olympic quadrennial.
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
-
February 20, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















