Stu Sells Living Waters Collingwood Classic
Curling Scores
Stu Sells Living Waters Collingwood Classic
Nov 20 - 23, 2025
|
| Draw Nov 23 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jan Iseli Solothurn, SUI |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
| Scott Howard Navan, ON |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jan Iseli
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 5.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Scott Howard
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.82 |
| PA/G: | 5.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Season Statistics
Jan Iseli
| Games: | 64 |
| Record: | 37W - 27L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.52 |
| PA/G: | 6.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scott Howard
| Games: | 45 |
| Record: | 27W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.64 |
| PA/G: | 6.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Jan Iseli
Scott Howard
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sun, Nov 23 -- 9:00am ET | |||
| Iseli | 4 | Final | |
| Howard | 6 | (8) | |
| Hocevar | 5 | Final | |
| Champ | 6 | (EE) | |
| Beuk | 3 | Final | |
| King | 4 | (8) | |
| Fournier | 7 | Final | |
| Mooibroek | 6 | (EE) | |
| Iseli | 4 | Final | |
| Howard | 6 | (8) | |
| Hocevar | 5 | Final | |
| Champ | 6 | (EE) | |
| Beuk | 3 | Final | |
| King | 4 | (8) | |
| Fournier | 7 | Final | |
| Mooibroek | 6 | (EE) |
| Iseli | 4 | Final | |
| Howard | 6 | (8) | |
| Hocevar | 5 | Final | |
| Champ | 6 | (EE) | |
| Beuk | 3 | Final | |
| King | 4 | (8) | |
| Fournier | 7 | Final | |
| Mooibroek | 6 | (EE) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















