Lacombe U18 Men
Curling Scores
Lacombe U18 Men
Nov 28 - 30, 2025
|
| Draw Nov 28 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Reid Klimec Red Deer, AB |
2 | 1 | 0 | 5 | 1 | 3 | X | 12 | ||||
| Weinkauf , |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Reid Klimec
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.75 |
| PA/G: | 9.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Weinkauf
| Games: | 6 |
| Record: | 0W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.24 |
| PA/G: | 17.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.65 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.09 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Reid Klimec
Weinkauf
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











