Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Nov 28 - Dec 1, 2025
|
| Draw Nov 29 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hailey Armstrong Whitby, ON |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | |||
| Laurie St-Georges Laval, QC |
![]() |
1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hailey Armstrong
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 5.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Laurie St-Georges
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.20 |
| PA/G: | 5.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Hailey Armstrong
| Games: | 63 |
| Record: | 38W - 25L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.97 |
| PA/G: | 6.02 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Laurie St-Georges
| Games: | 34 |
| Record: | 24W - 10L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.20 |
| PA/G: | 5.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Hailey Armstrong
Laurie St-Georges
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















