MHCC U18 Cash Spiel Presented By RME New Holland
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
MHCC U18 Cash Spiel Presented By RME New Holland
Nov 21 - 23, 2025
|
| Draw Nov 22 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Darby McMillan Wainwright, AB |
0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | X | 5 | |||
| Reese Morison Airdrie, AB |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 4 | X | X | 11 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Darby McMillan
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.67 |
| PA/G: | 11.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Reese Morison
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.33 |
| PA/G: | 5.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Darby McMillan
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.52 |
| PA/G: | 8.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Reese Morison
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.11 |
| PA/G: | 5.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Scoring Records - Season
Darby McMillan
Reese Morison
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











