Stu Sells Living Waters Collingwood Classic
Curling Scores
Stu Sells Living Waters Collingwood Classic
Nov 20 - 23, 2025
|
| Draw Nov 21 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jan Iseli Solothurn, SUI |
![]() |
2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 7 | |||
| Landan Rooney Toronto, ON |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jan Iseli
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 5.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Landan Rooney
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.06 |
| PA/G: | 10.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Jan Iseli
| Games: | 64 |
| Record: | 37W - 27L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.52 |
| PA/G: | 6.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Landan Rooney
| Games: | 27 |
| Record: | 14W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.30 |
| PA/G: | 7.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Jan Iseli
Landan Rooney
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















