Nutana SaskTour Women's Spiel
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Nutana SaskTour Women's Spiel
Nov 14 - 16, 2025
|
| Draw Nov 16 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sara Miller Regina, SK |
![]() |
0 | 2 | 1 | 3 | 0 | 0 | 3 | X | 9 | ||
| Michelle Englot , SK |
1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | X | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sara Miller
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.20 |
| PA/G: | 5.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.61 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Michelle Englot
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 10.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.63 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.56 |
Season Statistics
Sara Miller
| Games: | 41 |
| Record: | 28W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.16 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Michelle Englot
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 10.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Scoring Records - Season
Sara Miller
Michelle Englot
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
| Draw: QF -- Sun, Nov 16 -- 9:00am CT | |||
| Miller | 9 | Final | |
| Englot | 6 | (7) | |
| Verbeem | 4 | Final | |
| Campbell | 9 | (8) | |
| Martin | 2 | Final | |
| Barker | 7 | (6) | |
| Orsted | 5 | Final | |
| Thevenot | 4 | (8) | |
| Miller | 9 | Final | |
| Englot | 6 | (7) | |
| Verbeem | 4 | Final | |
| Campbell | 9 | (8) | |
| Martin | 2 | Final | |
| Barker | 7 | (6) | |
| Orsted | 5 | Final | |
| Thevenot | 4 | (8) |
| Miller | 9 | Final | |
| Englot | 6 | (7) | |
| Verbeem | 4 | Final | |
| Campbell | 9 | (8) | |
| Martin | 2 | Final | |
| Barker | 7 | (6) | |
| Orsted | 5 | Final | |
| Thevenot | 4 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















