Ilderton Mixed Doubles Spiel
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ilderton Mixed Doubles Spiel
Nov 15 - 16, 2025
|
| Draw Nov 16 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Butler/Butler Guelph, ON |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 3 | ||
| Feldkamp/Villard Cambridge, ON |
0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Butler/Butler
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.89 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Feldkamp/Villard
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.73 |
| PA/G: | 6.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Butler/Butler
| Games: | 32 |
| Record: | 11W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.58 |
| PA/G: | 9.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Feldkamp/Villard
| Games: | 19 |
| Record: | 12W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.15 |
| PA/G: | 8.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Scoring Records - Season
Butler/Butler
Feldkamp/Villard
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
| Draw: QF -- Sun, Nov 16 -- 11:00am ET | |||
| Cave/King | 8 | Final | |
| Smit/Niep | 4 | (8) | |
| Butl/Butl | 3 | Final | |
| Feld/Vill | 6 | (7) | |
| Cave/King | 8 | Final | |
| Smit/Niep | 4 | (8) | |
| Butl/Butl | 3 | Final | |
| Feld/Vill | 6 | (7) |
| Cave/King | 8 | Final | |
| Smit/Niep | 4 | (8) | |
| Butl/Butl | 3 | Final | |
| Feld/Vill | 6 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















