Ilderton Mixed Doubles Spiel
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ilderton Mixed Doubles Spiel
Nov 15 - 16, 2025
|
| Draw Nov 15 - 1:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| McCarthy/Heys Paris, ON |
![]() |
0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | ||
| Walsh/Donnelly Wingham, ON |
2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
McCarthy/Heys
| Games: | 2 |
| Record: | 0W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 13.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Walsh/Donnelly
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.38 |
| PA/G: | 15.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.91 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
McCarthy/Heys
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.15 |
| PA/G: | 12.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Walsh/Donnelly
| Games: | 12 |
| Record: | 1W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.93 |
| PA/G: | 13.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.70 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
McCarthy/Heys
Walsh/Donnelly
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











