Chicago Mixed Doubles Dog Dare
Curling Scores
Chicago Mixed Doubles Dog Dare
Nov 6 - 9, 2025
|
| Draw Nov 7 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Williams/Straub Nashville, TN |
![]() |
4 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | ||
| Bookhout/Wiza Madison, WI |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 1 | 0 | 6 | |||
Event Statistics
Williams/Straub
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.86 |
| PA/G: | 10.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Bookhout/Wiza
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.43 |
| PA/G: | 10.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Williams/Straub
| Games: | 27 |
| Record: | 7W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.85 |
| PA/G: | 11.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Bookhout/Wiza
| Games: | 14 |
| Record: | 5W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.29 |
| PA/G: | 9.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Scoring Records - Season
Williams/Straub
Bookhout/Wiza
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















