Geneva Mixed Doubles Invitational
Curling Scores
Geneva Mixed Doubles Invitational
Oct 28 - 30, 2025
|
| Draw Oct 28 - 4:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kaldvee/Lill Tallinn, EST |
![]() |
2 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 10 | ||
| Schwaller/Schwaller Bern, SUI |
0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 3 | 0 | 7 | |||
Event Statistics
Kaldvee/Lill
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.75 |
| PA/G: | 10.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Schwaller/Schwaller
| Games: | 6 |
| Record: | 1W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.78 |
| PA/G: | 11.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.28 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kaldvee/Lill
Schwaller/Schwaller
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Tue, Oct 28 -- 10:00am CET | |||
| Kald/Lill | 10 | Final | |
| Schw/Schw | 7 | (8) ![]() |
|
| Dodd/Moua | 6 | Final | |
| Gill/Hewi | 5 | (8) ![]() |
|
| Kald/Lill | 10 | Final | |
| Schw/Schw | 7 | (8) ![]() |
|
| Dodd/Moua | 6 | Final | |
| Gill/Hewi | 5 | (8) ![]() |
| Kald/Lill | 10 | Final | |
| Schw/Schw | 7 | (8) ![]() |
|
| Dodd/Moua | 6 | Final | |
| Gill/Hewi | 5 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















