Sundbyberg Open
Curling Scores
Sundbyberg Open
Oct 23 - 26, 2025
|
| Draw Oct 24 - 6:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sara Messenzehl Fuessen, GER |
3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 7 | |||
| Lisa Farnell Kent, ENG |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sara Messenzehl
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 7.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Lisa Farnell
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 11.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.11 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Sara Messenzehl
| Games: | 52 |
| Record: | 31W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.56 |
| PA/G: | 6.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Lisa Farnell
| Games: | 15 |
| Record: | 7W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.33 |
| PA/G: | 7.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Sara Messenzehl
Lisa Farnell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Fri, Oct 24 -- 12:00pm CET | |||
| Mabergs | 3 | Final | |
| Turmann | 11 | (7) | |
| Barone | 5 | Final | |
| Dupont | 9 | (7) | |
| Messenzehl | 7 | Final | |
| Farnell | 4 | (7) | |
| Bjoernstad | 9 | Final | |
| Yildiz | 7 | (EE) | |
| Mabergs | 3 | Final | |
| Turmann | 11 | (7) | |
| Barone | 5 | Final | |
| Dupont | 9 | (7) | |
| Messenzehl | 7 | Final | |
| Farnell | 4 | (7) | |
| Bjoernstad | 9 | Final | |
| Yildiz | 7 | (EE) |
| Mabergs | 3 | Final | |
| Turmann | 11 | (7) | |
| Barone | 5 | Final | |
| Dupont | 9 | (7) | |
| Messenzehl | 7 | Final | |
| Farnell | 4 | (7) | |
| Bjoernstad | 9 | Final | |
| Yildiz | 7 | (EE) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













