Sundbyberg Open
Curling Scores
Sundbyberg Open
Oct 23 - 26, 2025
|
| Draw Oct 26 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Vilmer Nygren Harnosand, SWE |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | X | 4 | ||
| Joel Westerberg Sundbyberg, SWE |
0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 1 | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Vilmer Nygren
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.78 |
| PA/G: | 5.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Joel Westerberg
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.71 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Vilmer Nygren
Joel Westerberg
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: CF -- Sun, Oct 26 -- 3:00pm CET | |||
| Nygren | 4 | Final | |
| Westerberg | 9 | (7) | |
| Nygren | 4 | Final | |
| Westerberg | 9 | (7) |
| Nygren | 4 | Final | |
| Westerberg | 9 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












