S3 Group Curling Stadium Series
Curling Scores
S3 Group Curling Stadium Series
Oct 24 - 26, 2025
|
| Draw Oct 25 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dylan Derksen Saskatoon, SK |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 4 | |||
| Rory McCusker Regina, SK |
![]() |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | ||
Event Statistics
Dylan Derksen
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.55 |
| PA/G: | 6.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.07 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Rory McCusker
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.92 |
| PA/G: | 9.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Dylan Derksen
| Games: | 25 |
| Record: | 8W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.34 |
| PA/G: | 8.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Rory McCusker
| Games: | 25 |
| Record: | 8W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.34 |
| PA/G: | 8.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Dylan Derksen
Rory McCusker
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














