Henderson Metal Fall Classic presented by Kioti Tractors of Ontario
Curling Scores
Henderson Metal Fall Classic presented by Kioti Tractors of Ontario
Oct 23 - 26, 2025
|
| Draw Oct 23 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Alex Champ Toronto, ON |
![]() |
1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 3 | X | 10 | ||
| JC Beecroft Sault Ste Marie, ON |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 | |||
Event Statistics
Alex Champ
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.44 |
| PA/G: | 7.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
JC Beecroft
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.50 |
| PA/G: | 13.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.67 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Alex Champ
| Games: | 37 |
| Record: | 19W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.19 |
| PA/G: | 6.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
JC Beecroft
| Games: | 13 |
| Record: | 2W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.94 |
| PA/G: | 12.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.49 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Alex Champ
JC Beecroft
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















