U.S. Steel Pan-Continental Championships
Curling Scores
U.S. Steel Pan-Continental Championships
|
| Draw Oct 26 - 9:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Korea Gim, E |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 3 | 11 | |||
| United States Peterson, T |
![]() |
1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.45 |
| PA/G: | 5.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.66 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.38 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
| Games: | 74 |
| Record: | 50W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.50 |
| PA/G: | 5.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
| Games: | 60 |
| Record: | 39W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.64 |
| PA/G: | 6.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 3 in 6th End vs. Beth Peterson (Sep 26, 2025)
> 3 in 4th End vs. Bobae Kang (Sep 25, 2025)
> 3 in 1st End vs. Jessie Hunkin (Sep 6, 2025)
> 3 in 3rd End vs. Yuina Miura (Sep 5, 2025)
> 3 in 7th End vs. Rebecca Morrison (Aug 24, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 4th End vs. Jessie Hunkin (Sep 6, 2025)
> 3 in 1st End vs. Elizabeth Cousins (Aug 9, 2025)
> 3 in 4th End vs. Delaney Strouse (Aug 9, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 1st End vs. Madeleine Dupont (Aug 22, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 5th End vs. Delaney Strouse (Aug 8, 2025)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: BZ -- Sun, Oct 26 -- 8:30am CT | |||
| KOR (Gim) | 11 | Final | |
| USA (Peterson) | 8 | (EE) ![]() |
|
| KOR (Gim) | 11 | Final | |
| USA (Peterson) | 8 | (EE) ![]() |
| KOR (Gim) | 11 | Final | |
| USA (Peterson) | 8 | (EE) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















