Co-op Tour Challenge
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Co-op Tour Challenge
Oct 14 - 19, 2025
|
| Draw Oct 18 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Anna Hasselborg Sundbyberg, SWE |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
| Rachel Homan Ottawa, ON |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | |||
Event Statistics
Anna Hasselborg
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.35 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Rachel Homan
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.52 |
| PA/G: | 5.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.76 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Anna Hasselborg
| Games: | 59 |
| Record: | 43W - 16L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.64 |
| PA/G: | 6.02 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Rachel Homan
| Games: | 72 |
| Record: | 56W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.02 |
| PA/G: | 5.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Anna Hasselborg
Rachel Homan
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















